::: در حال بارگیری لطفا صبر کنید :::Loading , please wait ...

انجمن کدستانMoisrex

MoisrexMoisrex.rozblog.com
زمان جاریtime : چهارشنبه 04 مهر 1397 - 4:15 قبل از ظهر
نام کاربریusername : پسوردpassword : یاor عضویتregister | رمز عبور را فراموش کردمForgot your password?
شما در سایت ما ثبت نام نکرده اید و یا وارد اکانت کاربری خود نشده اید. از شما خواهشمند هستیم You are not log in to site. Please وارد شویدlogin یاor ثبت نام کنیدregister .
تعریف صحیح مینیمالیسم در طراحی سایت
تعداد بازدیدvisits : 153
sitecup1 آفلاینارسال هاAnswers : 190
عضویتRegistration date : 13 /6 /1396
تعریف صحیح مینیمالیسم در طراحی سایتمینیمالیسم یا ساده گرایی کلمه ای است که می توان از آن در زمینه ها و رشته های مختلف هنری مانند نرم افزارها، سخت افزارها، ساخت فیلم و بازی ها، طراحی سایت و ... استفاده کرد. به نوعی می توانیم بگوئیم که استفاده از مینیمالیسم در همه چیزهایی که پیرامون ما هستند، وجود دارد و کافیست که ما درباره این مسئله دقت کنیم.
اما در حوزه طراحی سایت، مینیمالیسم (به انگلیسی Minimalism) به عنوان یک قانون در میان همه طراحان حرفه ای قرار دارد و به نوعی می توان بیان کرد که تئوری ساده گرایی یا مینیمالیسم در طراحی سایت، جزو اصلی ترین قانون ها به شمار می آید.
منظور است مینیمالیسم در طراحی سایت چیست؟


اصولاً به ساده گرایی در طراحی و توسعه سایت، مینیمالیسم گفته می شود که تقریباً در همه مکاتب هنری می تواند آن را مشاهده کرد. مینیمالیسم تقریباً از یک قرن پیش به طور جدی مورد استفاده قرار گرفته شده است. بر اساس اصول طراحی سایت مینیمال، طراحی ها با قانون سادگی در رنگ و فضا و اجزای درون طرح استوار است.
در طراحی مینیمال می تواند سادگی، بی آلایشی، طراحی بدون زرق و برق و پیچیدگی و اجزای بسیار ساده را مشاهده کرد. در طراحی سایت نیز کاربران می توانند به خوبی با این نوع فضاها ارتباط برقرار کنند.
رنگ بندی در
طراحی سایت مینیمال

وقتی از مینیمالیسم در طراحی سایت صحبت می کنیم، ذهن ها به سراغ یک طراحی سایت سیاه و سفید و بدون هیچ رنگ بندی خاصی می رود. اما در واقع مفهوم مینیمالیسم در طراحی سایت، فقدان یا به کار نگرفتن رنگ ها نیست. اما مطمئناً در طراحی مینیمال باید هوشمندانه تر از پالت های رنگی استفاده کرد.
در طراحی مینیمال استفاده از رنگ های بخصوص مهم نیست، بلکه اصل چگونگی استفاده از پالت های رنگی است که اهمیت دارد.
در یک طراحی مینیمال، رنگ پس زمینه و استفاده از پالت رنگی بخصوص، محدوده توجه بیننده را جلب می کند و اگر از رنگ ها به صورت اصولی مورد استفاده قرار گیرد (بطوریکه چشم کاربران را اذیت نکند) می توان در یک مدت کوتاه اطلاعات را درون ذهن مخاطب جاسازی کرد.
استفاده از چگونگی و ترکیب رنگ ها در طراحی سایت می تواند نقش بزرگی در جلب توجه کاربران و برانگیختن احساسات آنها داشته باشد.
اما شاید در بیشتر طرح های مینیمال وب سایت ها به صورت مشابه ای از رنگ های سفید ، مشکی یا خاکستری روشن در پس زمینه سایت استفاده شود و کمتر می توان در اینگونه طرح ها ، عناصر و اجزاء زیاد را مشاهده کرد.
بله شاید طرح های سیاه و سفید و خاکستری از رنگ های پر جنب و جوش در طرح های مینیمال بیشتر استفاده شود ، اما نباید خیلی هم روی طیف خاصی از رنگها تعصب نشان داد و می توان به صورت مفیدی از رنگ ها در بخش های مختلفی مثل فونت ها ، آرم و لوگو ، آیکون ها و دیگر عناصر موجود در صفحه استفاده کرد.
تایپوگرافی


خب از بکارگیری رنگ ها که بگذریم به استفاده از فونت ها می رسیم. اولین چیزی که همیشه در یک صفحه وب در چشم کاربران خودنمایی می کند ، فونت ها و نحوه بکارگیری تایپوگرافی سرفصل ها و عنوان های مطالب و آرم و لوگو است.
بکارگیری مجموعه ای از فونت ها در طراحی سایت جزء جداناپذیر کار طراح است. با وجود سرویس های خوبی مثل Google fonts API می توان به راحتی فونت های سفارشی نیز برای خود ساخت.
تایپوگرافی یا به نوعی نحوه استفاده جذاب از فونت ها به عنوان ابزاری قدرتمند برای انتقال اطلاعات و ساختار کلی سایت به کاربران است و یک طراح مینیمال وب سایت به خوبی می داند که چگونه و در چه مکان هایی باید از فونت های سفارشی خود استفاده کند.
استفاده از فضای سفید در
طراحی وب سایت مینیمالیسم

یکی از اصول پایه و مهم ترین قوانین طراحی مینیمال ، استفاده از فضای منفی یا سفید در طراحی وب سایت است. منظور از فضای سفید را می توانید در این پست مشاهده کنید که به خوبی در مورد معنی و مفهوم و بکارگیری فضای سفید در طراحی صحبت کرده است.
اما چیزی که در طراحی مینیمال در وهله اول خودنمایی میی کند ، همین استفاده 60 تا 70 درصدی از فضای سفید برای تمرکز دادن بیشتر بر روی قسمت های اصلی مثل آرم و لوگو ، نوشته ها و مطالب و رنگ بندی کلی آنهاست و منظور از این کار اینست که به نوعی سادگی را در صفحه وب پیاده کنند تا توجه بیشتر کاربران بر روی یک منطقه خاص درگیر شود.
علاوه بر این استفاده از فضای سفید هم جزئی جدایی نشده از طراحی وب سایت بوده و به نوعی فضای خالی می تواند به چشم و مغز کاربر استراحت و آرامش خوبی برای مطالعه و توجه بر روی صفحات وب را بدهد.
حفظ تعادل و توازن


با تمام بحث هایی که در مورد بکارگیری رنگ های محدود و بخصوص ، فونت ها و استفاده از فضای سفید و پرهیز از بکارگیری بیش از حد از عناصر گرافیکی شد ، شاید این نکته در ذهن شما شکل بگیرد که در طراحی مینیمال ، تصاویر به عنوان دشمن شناخته و مشکل ساز شود.
اما مطمئنا اینگونه نیست و استفاده از تصاویر در بیشتر اوقات از بکارگیری کلمات مفیدتر خواهد بود. افزایش در فضای سفید و استفاده از پالت رنگی ساده می تواند بهترین فرصت برای در کانون قرار دادن توجه کاربران به وسیله بکارگیری تصاویر باشد.
اما این نکته را فراموش نکنید که هنگام قرار دادن عکس، تصاویر یا عناصر گرافیکی ، حتما تعادل ( Balance ) و توازن را در صفحات سایت خود رعایت کنید. پیش از استفاده از تصاویر باید مطمئن شوید که آنها مرتبط با محتوای صفحه شما هستند . سعی کنید تنها در جای درست از تصاویر استفاده کنید.
اگر اهل مطالعه اینفوگرافیک ها باشید، این مطلب را درک کرده اید که استفاده از تصاویر به اندازه هزار کلمه معنی را در خود نهفته دارد و ارزش یک تصویر بیش از هزار کلمه است. برای مثال می توانید از نمودارها و جداول تصویری برای نمایش اطلاعات بخصوص خود در طراحی مینیمال استفاده کرده و فقط چند پاراگراف در مورد آنها توضیح دهید.
نتیجه گیری


اگر بخواهیم در نتیجه این بحث در یک جمله در مورد مینیمالیسم صحبت کنیم، طراحی مینیمال در همه هنرها بر روی سادگی ، رنگ کمتر ، تایپوگرافی زیبا ، استفاده از فضای منفی ، تعادل و توازن ، اشکال و تصاویر ساده تمرکز کرده است و به راحتی در ذهن بیننده حک شده و به این زودی ها از یاد او بیرون نخواهد رفت!
اما در واقع تبدیل شدن به یک طراح مینیمال به همین راحتی ها هم نیست و نیاز به تجربه ، دانش و آگاهی از قوانین آن دارد.
پنجشنبه 20 مهر 1396 - 15:03
وب کاربرUser's blog ارسال پیامsend p.m. نقل قولReply سپاس گزارمThanks گزارشReport
kafsabizarin آفلاینارسال‌هاAsnwers : 2
عضویتRegistration date : 22 /7 /1396
پاسخAnswer 3 : تعریف صحیح مینیمالیسم در طراحی سایت
سلام به موضوع خوبی در طرراحی سایت اشاره کردین
این بحث لازمه و دانش کاملی میتونه برای طراح سایت باشد
شنبه 22 مهر 1396 - 09:47
ارسال پیامSend p.m. نقل قولReply سپاس گزارمThanks گزارشReport
hirad آفلاینارسال‌هاAsnwers : 1
عضویتRegistration date : 28 /8 /1396
پاسخAnswer 4 : تعریف صحیح مینیمالیسم در طراحی سایت
نقل قول از kafsabizarin
سلام به موضوع خوبی در طرراحی سایت اشاره کردین
این بحث لازمه و دانش کاملی میتونه برای طراح سایت باشد

سلام بسیا ر عالی بود مطالب پر باری بودند
طراحی
، پیاده سازی و تولید درب و پنجره دوجداره اغلب با امکان سنجی خاص و تلاش
شبانه روزی صورت میگیرد تا با بهترین کیفیت و مقاومت و عمر مناسب به بازار
عرضه شود ، اما خود مصرف کننده هم باید اصولی را رعایت کند تا نیاز به تعمیرات درب و پنجره دوجداره upvc و الومینیومی نداشته باشد و به کارایی محصول افزوده شود.

یکشنبه 28 آبان 1396 - 16:52
وب کاربرUser's blog ارسال پیامSend p.m. نقل قولReply سپاس گزارمThanks گزارشReport
yasansevice آفلاینارسال‌هاAsnwers : 2
عضویتRegistration date : 29 /8 /1396
پاسخAnswer 5 : تعریف صحیح مینیمالیسم در طراحی سایت
نقل قول از hirad
نقل قول از kafsabizarin
سلام به موضوع خوبی در طرراحی سایت اشاره کردین
این بحث لازمه و دانش کاملی میتونه برای طراح سایت باشد

سلام بسیا ر عالی بود مطالب پر باری بودند
طراحی
، پیاده سازی و تولید درب و پنجره دوجداره اغلب با امکان سنجی خاص و تلاش
شبانه روزی صورت میگیرد تا با بهترین کیفیت و مقاومت و عمر مناسب به بازار
عرضه شود ، اما خود مصرف کننده هم باید اصولی را رعایت کند تا نیاز به تعمیرات درب و پنجره دوجداره upvc و الومینیومی نداشته باشد و به کارایی محصول افزوده شود.


لوله بازکنی به وسیله دستگاه فنر :
بدون شک پر کاربردترین روش لوله بازکنی در تهران ، بازکردن لوله فاضلاب به وسیله دستگاه فنر است که توسط 90 در صد از لوله بازکن ها استفاده می شود و شما با هر شرکتی تماس بگیرید سرویسکار با این دستگاه اقدام به باز کردن لوله ها خواهد کرد.
دلیل کاربرد بالای این روش قدرتی است که فنر در لوله ایجاد می کند و قادر است تمامی اشیا جامد را جا به جا کرده و از بین ببرد و لوله را به طور کامل پاک سازی کند.
طول فنر و برد بسیار بالای ان در کنار قوانین فیزیک و قانون هوک که تناسب طول فنر و نیروی وارده را اثبات می کند ، می توان به این نتیجه رسید که این روش لوله بازکنی قادر است تمامی لایه های چربی و گرفتگی ها را برطرف کند و در تمامی قسمت ها اعم از اشپزخانه ، حمام ، فاضلاب و … استفاده شود.
در توالت های فرنگی در حد امکان از دستگاه فنر برای لوله بازکنی استفاده نمی شود چرا که سر فنر در حالت مارپیچ وارد محل مورد نظر شده و حرکت می کند و احتمال اسیب به قسمت های مختلف توالت وجود دارد.
در توالت های فرنگی از روش دوم که همان استفاده از دستگاه تراکم هوا می باشد ، استفاده می شود.

چرا باید گروه لوله بازکنی یاسان را انتخاب کنید؟
ما معتقدیم که برای ماندگاری در رقابت پایدار باید به بهترین شکل عمل کرد و حفظ مشتریان را در اولویت کاری قرار داد و زمان ارائه خدمات را بهینه کرد و قیمت خدمات را عادلانه و مناسب تعیین کرد.لوله بازکنی

حتما برای شما هم پیش امده که در سطح شهر و بر روی دیوارها و تیر برق ها برچسب هایی از تبلیغات لوله بازکنی و تخلیه چاه را مشاهده کنید و به دلیل ازدحام بالای این تبلیغات ذهنیت بدی نسبت به ان پیدا کنید.تخلیه چاه
اما در صورت نیاز به لوله بازکنی اولین گزینه برای تماس گرفتن همین تبلیغات قرار می دهید که این کار بزرگترین اشتباه شماست زیرا این افراد یا شرکت ها به هیچ وجه قابل اعتماد نیستند و مشخص نیست که ایا دارای تخصص کافی هستند ، ایا تجربه و ابزار مناسب را دارند، ایا این افراد دارای سو پیشینه مشخص و سالمی هستند.
اری این سوالاتی است که در ان زمان باید از خود بپرسید و به این نکته نیز دقت کنید که گستردگی تبلیغات با این روش نشان دهنده ضعف این گروه ها می باشد و هیچ گونه متد بازاریابی مشخصی را دنبال نمی کنند.

لوله بازکنی در تهران

دوشنبه 29 آبان 1396 - 16:23
ارسال پیامSend p.m. نقل قولReply سپاس گزارمThanks گزارشReport
hasankh آفلاینارسال‌هاAsnwers : 1
عضویتRegistration date : 30 /8 /1396
پاسخAnswer 6 : پاسخ سوال دوستان
تیم
کاری هیراد در زمینه تعمیرات و رگلاژ درب ضد سرقت و همچنین تعویض قفل و
مغزی درب های ضد سرقت فعالیت داشته و خدماتی را در این زمینه در سراسر
تهران و کرج و شهرستان های حومه ارائه می کند.

برای رگلاژ و تعمیر درب ضد سرقت و مشاوره در هر لحظه از شبانه روز با ما تماس بگیرید.

یکی
از بزرگترین دغدغه های امروزه زندگی شهری وجود امنیت و حریم خصوصی و نحوه
ایجاد یک محیط امن برای ارامش بیشتر می باشد که افراد برای برطرف کردن
نگرانی های خود حاضر به استفاده از ابزارهای مختلف هستند.

درب
ضدسرقت نیز یکی از مواردی است که به شدت در صنعت ساختمان سازی رونق داشته و
روز به روز روند رو به رشدی را تجربه می کند، زیرا امنیت بالا و همچنین
زیبایی ظاهری باعث شده تا به یک امر حیاتی تبدیل شود.

این نوع درب ها پس از مدتی استفاده و بنا به دلایل متعددی دچار مشکلاتی میشوند که نیاز به تعمیر درب ضد سرقت احساس میشود و چون درب های ضد سرقت دارای پیچیدگی های منحصر به فردی هستند ان نیاز به تخصص داشته و افراد با تجربه با ابزار مخصوص این کار را انجام می دهند.


ایراداتی که ممکن است برای درب ضد سرقت ایجاد شود:

 • از کار افتادن قفل درب ضد سرقت
  [*]
  ایجاد ایراد در یراق الات درب ضد سرقت
  [*]
  خراب شدن و شکستن لولای درب
  [*]
  خراب شدن و از کار افتادن مغزی درب ضد سرقت
  [*]
  ایجاد گیر و خارج شدن از رگلاژ درب ضد سرقت و مشکل در بسته شدن ان
  [*]
  خرابی چشمی درب ضد سرقت که نیاز به تعویض دارد
  [*]
  پایین امدن کارایی دستگیره درب ضد سرقت و یا از کار افتادن ان

تیم کاری ما با تولیدی های صاحب نام همکاری داشته و این تضمین را به شما می دهیم که کار تعمیرات درب ضد سرقت با بهترین قیمت و بالاترین کیفیت و ضمانت انجام پذیرد.

لازم به ذکر است که تمامی درب های ضد سرقت در انواع مختلف توسط افراد متخصص ما تعمیر و رگلاژ می گردد.
تعویض قفل درب ضد سرقت

خدمات تعمیر درب ضد سرقت که توسط تیم کاری ما انجام میشود:

 • تعویض و تعمیر قفل درب های ضد سرقت با بهترین قفل های موجود در بازار با قیمت مناسب
  [*]
  تعمیر و تعویض مغزی درب ضد سرقت
  [*]
  تعویض و تعمیر چشمی و دستگیره درب های ضد سرقت
  [*]
  رگلاژ درب ضد سرقت به گونه ای که تا مدت طولانی بدون هیچ ایرادی مورد استفاده قرار گیرد.
  [*]
  اضافه کردن لولا در صورت لزوم و همچنین تعویض لولای شکسته و یا نا کار امد.
  [*]
  تعویض و یا تعمیر یراق درب ضد سرقت
  [*]
  تعویض توپی درب ضد سرقت
  [*]
  رفع صدای درب ضد سرقت

درب
هایی که تحت عنوان ضد سرقت در ایران ساخته و عرضه میشوند اگر با
استاندارهای موجود و همچنین به کارگیری درست اجزای ان تولید شوند از لحاظ
امنیتی در بالاترین سطح بوده و می توانید با خیال راحت ساختمان خود را ایمن
نگه دارید.

نحوه تعمیر و تعویض قفل درب ضد سرقت

قفل
هایی که در درب ضدسرقت به کار می روند دارای ساختار و مهندسی خاصی بوده
اما این قفل ها در انواع مختلف موجود می باشند که این تفاوت ساختار در قیمت
ان تاثیر گذار است و در زمان تعمیرات بنا به خواسته مشتری قفل درب ضد سرقت
از تولیدی خریداری شده و برای تعویض به محل برده میشود.

در
بحث تعویض قفل در ضد سرقت مهمترین بخش خارج کردن قفل خراب است که باید با
احتیاط انجام شود تا اسیبی به بخش های مختلف وارد نشود و ایرادات بیشتر
بعدی را به وجود نیاورد.

بعد از خارج کردن قفل درب با استفاده از پیچ بند نوبت به رگلاژ یراق می رسد و پس از ان قفل جدید جای گذاری شده و پیچ میشود.

یکی از مهمترین عواملی که سبب میشود تا تعمیر و رگلاژ درب ضد سرقت
در اسرع وقت انجام شود بحث کارایی ان است زیرا این نوع درب ها به گونه
ساختاردهی شده اند که در صورت از کار افتادن قفل و یا مغزی درب در بحث
امنیتی دچار مشکل میشود.
رگلاژ پنجره دوجداره

قیمت
تعمیر درب ضدسرقت بر اساس نوع درب و همچنین نوع قفلی که مشتری انتخاب می
کند متغیر است ، زیرا قیمت قفل درب ضد سرقت ترک با قیمت درب ضد سرقت چینی
متفاوت است.

تمامی درب های ضد سرقت توسط تیم کاری ما تعمیر و رگلاژ می گردنند از جمله:

  [*]
  تعمیر درب ضد سرقت ترک
  [*]
  تعمیر درب ضد سرقت ایرانی
  [*]
  تعمیر درب ضد سرقت چینی
سه شنبه 30 آبان 1396 - 15:23
ارسال پیامSend p.m. نقل قولReply سپاس گزارمThanks گزارشReport


برای ارسال پاسخ ابتدا باید لوگین یا ثبت نام کنید.


moisrex
درباره ماAbout us لینک های ماOur links کلمات کلیدیKeywords
انجمن تخصصی کدستان ، ساخته شده توسط فردی با نام مستعار Moisrex می باشد.This forum designed by a person who called Moisrex.

ایمیلE-mail : Moisrex @ Gmail.com
کدستان,انجمن کدستان,کدنویسی,انجمن پشتیبانی,فروم,رزبلاگ,آموزش کدنویسی,درخواست کد
تمامی حقوق این انجمن مربوط به همین انجمن می باشد | طراحی قالبCopyright (c) By Moisrex , All rights reserved | Desiger : Moisrex